Tradycyjny lifting jest przeznaczone dla osób, które straciły jędrność skóry i mają głębokie zmarszczki oraz u których można zauważyć znaczne opadanie tkanek miękkich. Alternatywą dla takiego zbiegu, nawet przy sporej utracie gęstości skóry jest wolumetryczny lifting owalu twarzy.
Na czym polega wolumetria?
W czasie wolumetrycznego liftingu owalu twarzy lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej wstrzykuje głęboko pod skórę specjalny preparat będący odmianą kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek, którego również dokonuje się tym kwasem, przy wolumetrii należy preparat wstrzyknąć bardzo głęboko, niekiedy sięgając do kości.
Oczywiście robi się to z znieczuleniu, którego rodzaj dobiera lekarz po konsultacji z pacjentem. Kwas stosowany do wolumetrycznego liftingu owalu twarzy jest znacznie gęstszy od preparatu, jaki stosuje się przy wypełnianiu zmarszczek.
Rezultaty i rekonwalescencja
Rezultat wolumetrycznego liftingu owalu twarzy może być naprawdę spektakularny, jeżeli zabieg zostanie wykonany profesjonalnie i przez doświadczonego specjalistę. Od razu można zaobserwować podniesienie tkanek, a także wyraźne zarysy poszczególnych partii twarzy. Owa staje się zdecydowanie mniej rozmyty.
Dzięki zabiegowi jakim jest wolumetryczny lifting owalu twarzy można się odmłodzić optycznie nawet o 20 lat. Jego zdecydowaną zaletą jest też fakt, że nie jest konieczna długa rekonwalescencja. Praktycznie od razu można pójść do pracy. małe ranki, które są widoczne na skórze, da się zakamuflować makijażem.
Kto nie może skorzystać za zabiegu?
Chociaż wolumetryczny lifting owalu twarzy jest zupełnie bezpieczny oraz nieinwazyjny, niekiedy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. zaliczyć do nich można w szczególności uczulenie na preparat, którym zabieg jest wykonywany. Także w ciąży nie należy poddawać się zabiegowi.
Jeżeli skóra jest podrażniona, czy też pacjent choruje na grzybicę, wolumetrię należy odłożyć w czasie. Czasowym przeciwwskazaniem jest także nowotwór. Po nim konieczna jest regeneracja organizmu przed jakąkolwiek ingerencją. Jeżeli pacjent ma skłonność o blizn przerostowych, wolumetria również także nie jest wskazana ze względu na możliwość powikłań.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki